Nastavení radiostanice TYT MD-380 / 390 GPS

Základní nastavení rádiostanice TYT MD-380 a TYT MD-390 GPS

Propojení radiostanice s PC

Stáhneme si program CPS, ovladače USB (soubory jsou ke stažení pod článkem) a nainstalujeme.

Připojíme radiostanici, spustíme program CPS a stáhneme data do PC.

 

Otevřeme záložku Generál Setting

 1. Zadáme název
 2. Zadáme přidělené ID

 

Vybereme záložku Digital Contacts a vytvoříme nový kontakty

 1. TG230 celorepubliková skupina, jste slyšet na všech převaděčích v České republice,
 2. TG2301 Čechy
 3. TG2302 Morava
 4. TG230120 lokálně na Strahovském převaděči atd…..více na hamradio.cz

Vybereme záložku Channels information

 

 1. Digitální mód
 2. Název kanálu
 3. Výstup převaděče
 4. Vstup převaděče
 5. Název digitálního kontaktu viz (Digital Contacts)
 6. Skupina
 7. Color Code je vždy 1
 8. Repeater slot (TG 230,2301,2302 je slot 1, lokální TG 230120,230199,230110 atd.. je slot 2)
 9. Pokud máte verzi s GPS
 10. Nastavení GPS viz.  Odesílání dat do APRS.fi

Tímto způsobem vytvoříme další TG a převadeče.

 

Vybereme Zone information

 

Zadáme jméno zóny např. název převadeče a přesuneme vybrané kanály které jsme si vytvořili. To samé uděláme i u položky Scan list.

Soubor uložíme a odešleme do radiostanice.

 

Soubory ke stažení:

  USB ovladače (665,8 KiB, 1 201 hits)

  Vzor nastavení (1 003 bytes, 1 663 hits)

  CPS pro TYT MD-380 (1,7 MiB, 1 132 hits)

  CPS pro TYT MD 390 (1,7 MiB, 1 039 hits)

 

 

Comments

 1. Ahoj Michale, to mám od Tebe naistalováno. Ale jak vytvořím nový převaděč. Mám to od Tebe vymazat a dát třeba Zone2 a pak tam dát třeba OK0AS brez připojené a zapnuté stanice. Nebo to mám dělat s připojenou a zapnutou stanicí? Jestli to je jen o klikábí na jednotlivé převaděče a jejich přetažení zleva doprava, tak to mi jde. Akorát nevím jak vytvořit novou ZONE. Dnes jsem Ti volal, ale Ty jsi to asi z pracovních důvodů típl, což je v pořádku. Jen jsem chtěl vědět zda mi to vysílá a přijmá, neb mne děsilo to ticho. Tak jsem dal pár výzev a ozval se OK9DMR, OK2VQ, OK2 Kamil Sherwood ze Zlína a bylo víc jak půl hodiny čem povídat. Takže to je funkční. Akorát bych tam chtěl další převaděče abych se dovolal i z hub. Ahoj Honza, 73.

  1. Ahoj Honzo,nic mazat nemusíš, pouze přidáváš další. Nový převadeč vytvoříš stejně jako je vzor,zadaš frekvence,TG atd…. v Channels information. V Zone information si jako jméno zadáš název převaděče a přesuneš nově vytvořený kanály. Stanici připoj k PC, zapni a v programu klikni na symbol vysílačky s červenou šipkou a aktualizovaný CPS soubor naistaluješ do radiostanice.
   Michal 73

 2. Ahoj, stejně tomu návodu nerozumím. Když chci vytvořit nový digitální kontakt, tedy v tabulce řádek č. 13 co tam mám napsat? Já chci vytvořit nový digitlní kontakt, ale pro jiný převaděč. Když to opíši od těch zhora, dám tedy název třeba TG-230, ale chci to pro jiný převaděč, program mi píáše, že to už existuje. Já tam prostě chci dát jiný převaděč, ale nevím jak. Já si myslel že nejdřív určím převaděč a pak teprv začnu vytvářet pro něj digitální kontakty, ale vůbec nevím jak. Tak se měj Michale a přeji hezký den, Hnza OK9ATD.

  1. Ahoj, digitální kontakty (Digital Contacts) vytvoříš pouze jednou. V kartě kanálů (Channels information) je pak přidáváš k jednotlivým převaděčům pod položkou Contact name, takže OK0ND i OK0BCA atd… budou mít např. TG 230.
   73, Michal

 3. Ahoj, tady OK1EKO, ani jeden soubor v odkazu Soubory ke stažení: mi nejde ve Winraru rozbalit.Hlásí, že jsou soubory poškozeny, a nebo že chybí druhý díl souboru. Zkusil jsem to stáhnout v Chrome a potom v Internet Exploreru a žádná změna. Mám stanici Tyt 390 bez GPS. Jde mi hlavně o soubor Vzor nastavení, ale ty ovladače by taky bodly, protože tu mám ještě jeden netbook s XP. Jinak na Sedmičkách mi komunikace funguje, to není problém, jen se trochu trápím s nastavením radiostanice.Předem Michale dík, Aleš.

 4. Ahoj Michal, podarilo sa mi spojazdniť jumbo hotspot čo sme spolu konfigurovali predvčerom večer. TX a RX som musel nadstaviť na 500 a začalo to chodiť aj na vysielanie. Zajtra to ešte otestujem. Vďaka za pomoc.

  Vlado OM5KV

  1. Ahoj,
   nastavení je velmi podobné, pokud bude čas napíšu nastavení i pro AnyTone 878.
   Michal OK1PMP

 5. Ahoj dotaz mam DM-380 a obcas se rosviti zelene ale je hlucha je to v pohode?
  Jinak soubory ke stazeni nejdou otevrit

 6. Ahoj Michale,
  mám dotaz, zda náhodou nevíš o někom, kdo by si už udělal „codeplug“ pro GD-77 s CR+případně SK daty. Tvůj popis je celkem jasný, programoval jsem řadu Motorol pod originálním CPS, tak zhruba chápu logiku, ale té práce nabouchat tam všechny převaděče, hotspoty, talkgrupy atd, pak to správně prolinkovat.. Tak kdyby to něko případně měl, stálo by za to nasdílet :-).
  Jinak tedy ten soubor se vzorem nastavení je fakt rozbitý. Na začátku je string a ikdyž jsem ho ufiknul pomocí dd, 7za na Linuxu tomu zbytku stejně nerozumělo. A stahne se to jak Firefoxem, tak wgetem úplně stejně blbě.
  Krásný den / 73, Pavel

 7. Jo ještě dodám, že jsem zkoušel stáhnout ovladače z originálního CD ke stanici a tam to taky nejde. Akorát ten nápis za vykřičníkem je delší. Ještě zkusím ten ovladač stáhnout z externího harddisku, mám ho tam uložen ještě když běhal pod W7.

 8. Ahoj Michale, tak to šlo naistalovat z tý mojí zálohy ze starého PC. Akorát jsem ještě nezkoušel zda půjde připojit stanice, neb ovladače USB tam nemám. Tak později. Honza

 9. Ahoj, tak je to dobré. W10 si to někde našly a stáhly si ty ovladače USB sami. Tak teď ještě se vrátit zpět do doby kdy sem to uměl. Naštěstí mám dva PC tak si to na jednom otevřu, ten návod a na druhém to budu zkoušet dávat do stanice. Zatím se mi to podařilo smazat a pak vrátit zase zpět. Hezký den přeje Honza – OK9ATD.

 10. Dobrý den mám dotaz , zakoupil jsem vysílačku TYT DM-380 … bohužel se mi nedaří nastavit aby při příchozímu hovoru se rozsvítil displej . Při nákupu jsem nedostal cz návod , pokud by jste měli tento návod byl bych rád. Děkuji za případnou pomoc .Kovář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »